Test wędki Fishfinder Match 390

Opublikowany przez: MK

Jesteś na Mikado / Testy

Udostępnij artykuł na:

June 28, 2012

Test wędki Fishfinder Match 390

Pierwsze dni czerwca i pierwsze upały. Wiosną udało mi się zlokalizować płytkie miejsce w którym widziałem piękne karasie. Niestety wtedy nie chciały żerować. Ponad to gdy dochodzi się do tego miejsca ruchomy torf płoszy je na długi czas i chowają się nawet 60m od brzegu tuż pod grążelami. Aby je łowić potrzebna była mocno ogrzana woda a te kilka upalnych dni spowodowało że była oraz wędka którą mógł bym dorzucić tak daleko i precyzyjnie. Holując rybę z tej odległości wędka nie powinna rozrywać miękkich pyszczków ryb.

Gdy dochodziłem do łowiska, widziałem grzbiety odpływających pośpiesznie ryb. Znikły w okolicach grążeli. Nieśpiesznie zmontowałem zestaw. Założyłem gnojaka i zarzuciłem. Po chwili spławik znikał i kolejna rybka cieszyła moje oko.

Wędka spisywała się idealnie. Pomimo holu z daleka nie gubiłem ryb. Każde zacięcie było skuteczne, wędka holowała ryby. Czuło się tą „odpowiednią” sprężystość także podczas zarzutu spławikiem. Często problemem odległościówek jest brak mocy do zarzutu i zacięcia. Tej wędce tego nie brakuje. Kolejnym razem na rybach miałem przyjemność holu kilku niewielkich karpików i jazi, wędka spisywała się świetnie, mogłem kontrolować ucieczki ryb nie obawiając się o uszkodzenie kija. Do wędki używałem żyłki 0,16 i 0,22mm w obu przypadkach spisała się dobrze. Dla osób które szukają uniwersalnej, dobrej jakości składanej „spławikówki”, a także łowiących dużymi waglerami na dalekich dystansach, ta wędka jest idealnym rozwiązaniem.

Wędka wyposażona jest w klasyczne przelotki na wysokich stopkach – najlepsze rozwiązanie w odległościówce, rękojeść o odpowiedniej długości wykończona korkiem. Ergonomiczny uchwyt kołowrotka i dynamiczny blank wykonany z węgla o dobrej jakości.

Wędka występuje w trzech długościach 3,9-4,2-4,5m. Ciężar wyrzutowy dla pierwszych dwóch długości do 25gr dla najdłuższej do 30 gr. Długość transportowa odpowiednio 135-145-155cm.

Polecam wymagającym wędkarzom.

Tematyka: wędki, match,

Udostępnij artykuł na:

wróć do listy