BKK - Ostrza nad ostrzami

Opublikowany przez: Marek Gackowski

Jesteś na Mikado / aktualności

Udostępnij artykuł na:

October 4, 2018

BKK - Ostrza nad ostrzami

W ofercie Mikado na 2019 rok pojawiły się, znane już na całym świecie, haki i kotwice BKK. Black King Kong zajmuje się ich wytwarzaniem od ponad stu lat, aktualnie prowadzi ją już piąte pokolenie rodziny założycieli. Firma doceniona została m. in. przez Australijczyków, którzy przyznali jej nagrodę roku za kotwicę RAPTOR-Z, a jak wiadomo - w Australii łowi się na grubo!
Interesujące nas, czyli sumiarzy, ostrza to kotwice RAPTOR-Z oraz haki BEASTLY CAT. Haki BC wykonane są z bardzo grubego i wytrzymałego metalu, co ma umożliwić wyholowanie nawet największych ryb. Zespawane oczko kompletnie niweluje prawdopodobieństwo uszkodzenia linki i dodatkowo wzmacnia hak. Produkty te posiadają oznaczenie HG, czyli Hand Ground, co oznacza, że są od początku do końca ręcznie ostrzone! Dodatkowo zostały pokryte powłoką o nazwie Super Slide, która pozwala na jeszcze łatwiejszą penetrację przy wcięciu.

image

Kotwice RAPTOR-Z - cóż to jest za majstersztyk! Dostępne w bardzo dużej gamie rozmiarów, w której każdy znajdzie coś dla siebie. Kotwice zaprojektowane tylko po to, aby łowić jak największe ryby! Jako jedne z flagowych produktów firmy BKK, zostały dopieszczone od oczka, aż po same ostrza. Niesamowicie mocna konstrukcja, składająca się z trzech zespawanych razem haków, daje nam pełną symetryczność kotwicy. Ręczne ostrzenie powoduje, iż pomimo swej wielkości, wbijają się we wszystko, jak igła chirurgiczna. Raptor-Z pokryte są powłoką Ultra Antirust, co daje im kompletną ochronę przed korozją, zarówno w słodkiej, jak i słonej wodzie. Oczko tych kotwic jest ręcznie wypiłowane w taki sposób, aby można było bez problemu wiązać na nich nawet najgrubszy fluorocarbon. Sam kształt kotwicy powoduje, że kiedy się już w coś wbije, to zostaje na miejscu, aż do końca holu!

Wraz z Michałem zostaliśmy poczęstowani pewną ilością haków od BKK, celem ich przetestowania. Już na pierwszy rzut oka wywołały w nas przyspieszenie pulsu! Jakość ich wykonania i użyte materiały nie pozostawiają żadnych złudzeń. Ogromne wrażenie, jakie wywarły na nas te produkty, spowodowały, że od razu przezbroiliśmy swoje zestawy i sprzęt na BKK.

image

Na wodzie spisały się tak, jak przewidywaliśmy. Każde branie na verticala, kwitowane wcięciem, sprowadzało się do tego, że wszystkie ryby zostawały wyholowane z pełną pewnością, i za każdym razem groty solidnie siedziały tam, gdzie chwilę wcześniej się wbiły. Nawet po wielokrotnym starciu z twardą jak kość, tarką suma, ani trochę nie traciły na swej ostrości. Praca z tymi ostrzami to sama przyjemność i myślę, że każdy wymagający sumiarz powinien mieć je w swoim niezawodnym arsenale. 

image

 

image

 

image

Dodatkową ciekawostką jest to, iż nowość Mikado na 2019 rok, czyli przynęta do verticala o nazwie BOGEY, będzie uzbrojona w kotwice RAPTOR-Z. Nic dodać, nic ująć... Sumy! Bójcie się!


Z sumowym pozdrowieniem
Marek Gackowski

 

Więcej o współpracy i produktach BKK w artykule Mikado dystrybutorem marki BKK. Zapraszamy również na film w sekcji Mikado TV, prezentujący skuteczność kotwic BKK - Raptor-Z .

Tematyka: BKK, Raptor-Z, BEASTLY CAT,

Udostępnij artykuł na:

Powiązane materiały

Mikado dystrybutorem marki BKK

01 October 2018

Mikado dystrybutorem marki BKK

BKK - Raptor-Z Mikado

F0eg81PVlTA

02 October 2018

BKK - Raptor-Z Mikado

wróć do listy