Inazuma Pro Zander w Akcji

Opublikowany przez: Artur Matuszewski

Jesteś na Mikado / aktualności

Udostępnij artykuł na:

November 9, 2020

Inazuma Pro Zander w Akcji

Historia ta zaczęła się w piękny, majowy, słoneczny poranek. Leniwie bujam się swoją krypą po falach "solińskiego morza", zmierzając ku dawno nie odwiedzanej miejscówce w poszukiwaniu aktywnych okoni. Ciszę przerywa donośny dźwięk dzwonka telefonu… to Łukasz z marketingu... nie wróży to nic dobrego ;)

image

Jakże miło byłem zaskoczony słysząc: Artur, wysłałem Ci kij, obłów go dobrze i skrobnij kilka zdań.
Następnego dnia dotarła do mnie bohaterka tegoż artykułu. Inazuma Pro, bo o niej mowa, zrobiła na mnie piorunujące pierwsze wrażenie. Wizualne nie ma się do czego przyczepić, a wręcz przeciwnie jest nad czym się zachwycać. Długość 208 cm w jednoskładzie z dzieloną rękojeścią, oplotem karbonowym w dolniku, który jest ubrany w duże przelotki Seaguide. Uchwyt Fuji dobrze lezący w łapie zapowiadał miłą współpracę. Całość utrzymana w czarnej i eleganckiej stylistyce. Taka wędka będzie się podobała każdemu i co ważniejsze, nie wyjdzie z mody po kilku sezonach.
Pierwsza okazja do poważniejszego testu trafiła się już po kilku dniach. Wędka bez szemrania wcięła przy sandaczowaniu śluzowatego jegomościa z wąsem. Co prawda nie był to potwór godny rasowego sumiarza, ale zabawa na zestawie spinningowym była przednia. Inazumka już na starcie pokazała, że ma zapas mocy i nie boi się takich przyłowów.

image

Naturalne wydaje się być porównanie jej do jej starszej siostry. Tu możemy liczyć na cieplejsze ugięcie, które wybacza więcej błędów podczas holu, a i szczupaczki wyjeżdżają na niej jakoś mniej nerwowo… jakby wszamały paczkę relanium.
Przyłowy przyłowami ale czas na kilka słów o docelowym gatunku, do którego została stworzona. Przy łowieniu solińskich sandaczy wymagania co do wędki są proste: duża moc pozwalająca swobodnie machać główkami po 35g i szybki blank, który pomoże pewnie zaciąć w tempo. Te warunki oczywiście zostały spełnione, więc nie będę rozwodził się o tym jak sprawowała się na moim podwórku, tylko płynnie przejdę do spontanicznego wyjazdu z przyjaciółmi, gdzie wędka musiała pokazać trochę więcej niż moc i szybkość.

image

Wspólnie z grupą wędkarskich wariatów, wybraliśmy się na wodę, którą można nazwać sandaczowym eldorado – tak, jeszcze takie w Polsce istnieją. Podczas tego wyjazdu miałem okazję zaliczyć całą gamę brań. Od delikatnego pstryknięcia, przez trącenia, przytrzymania, aż do petardy w łokciu. Kijek rewelacyjnie przekazywał przez blank do "łapy" spoczywającej na uchwycie FUJI TVS i pozwalał na szybką reakcję i skuteczne wcinanie większości pasiastych wampirków. Nie spodziewałem się, że cały weekend będę w stanie obsłużyć praktycznie jedną wędką. Nie brakowało jej niczego, a może powinienem to ująć inaczej: miała wszystko czego potrzebowałem do skutecznego łowienia w różnych warunkach. Od tego momentu wiedziałem, że będziemy częstymi kompanami nad wodą.

image

Zważywszy, że wędkowanie jest po części moją pracą, to na przestrzeni ostatniego półrocza Inazuma Pro Zander miała ze mną niezłą szkołę przetrwania. Jej blank jest szybki, cięty, czuły i wytrzymały tak jak lubię. Zawsze mam uśmiech i zadowolenie na twarzy, gdy tylko mam ją w ręku. Co tu dużo mówić - zaprzyjaźniliśmy się! Ten kij zostanie ze mną na dłużej, no chyba, że teamowy przyjaciel Piotruś wpadnie na spontanie mnie odwiedzić i będzie chciał sprawdzić czy Bogey'a 150g da radę podać sumowi 200+…. Nie będę ciągnął tych rozmyślań dalej, a Bogey’e schowam na wypadek niespodziewanych odwiedzin :)


Pozdrawiam Artur Matuszewski.

Udostępnij artykuł na:

Polecane produkty

Inazuma Pro Zander Eva

Inazuma Pro Zander Eva

Inazuma Pro Zander to wędka zaprojektowana do połowu sandaczy. Ten mocny, ale czuły kij o szczytowej akcji uzbroiliśmy w przelotki Seaguide oraz uchwyt Fuji TVS- ten kij posiada wszystko, aby ponownie przenieść Was w zupełnie inny wymiar sandaczowania.
wróć do listy
bannery
bannery
AOE
 • banner
 • banner
 • banner
 • banner
 • banner
 • banner
 • banner
 • banner
 • banner
 • banner
 • banner
 • banner
 • banner
 • banner
 • banner