Kołowrotki Ace Match, Black Eagle, Ace Carp, Cavalier, Surf Max już w sprzedaży

Opublikowany przez: MK

Jesteś na Mikado / aktualności

Udostępnij artykuł na:

June 29, 2012

Kołowrotki Ace Match, Black Eagle, Ace Carp, Cavalier, Surf Max już w sprzedaży

Firma Mikado wprowadza do sprzedaży kołowrotki nowej generacji. Na półki sklepów trafiają tegoroczne nowości, najnowsze modele kołowrotków wytworzone przy zastosowaniu nowatorskich technik projektowania i produkcji, dzięki którym uzyskano radykalną poprawę komfortu, precyzji i skuteczności łowienia oraz zwiększenie trwałości kołowrotków.

Zastosowano nowe przekładnie DG (Digital Gear) o podwyższonej sprawności mechanicznej Ace_Match_2006gwarantujące eliminację drgań, zapewnienie płynnej i gładkiej pracy wszystkich kół zębatych, oraz radykalne wydłużenie żywotności przekładni. Nowe modele charakteryzują się idealnym spasowaniem wszystkich elementów kołowrotka, co w efekcie daje zwiększenie mocy użytkowej korpusu, rotora oraz mechanizmów ruchomych. W modelu Ace Match zastosowano powiększoną średnicę rotora a co za tym idzie także i szpuli.

ACE MATCH

Nowoczesny kołowrotek o stałej szpuli charakteryzujący się powiększoną średnicą rotora a co za tym idzie także i szpuli. Pozwala to, przy tej samej szybkości kręcenia korbką, na szybsze nawijanie żyłki niż w innych kołowrotkach. Szczególnie polecany do połowów spławikowych na dużych odległościach, głębokiego łowienia podlodowego oraz niektórych technik spinningowych.

Kołowrotek występuje w trzech wielkościach 2000, 3000 i 4000. Przełożenie przekładni 5,1:1, ilość łożysk 6 (w tym oporowe).

BLACK EAGLE FD i RD

Uniwersalne kołowrotki z systemem tylnego lub przedniego hamulca. Wyposażone w 6 łożysk kulkowych w tym łożysko oporowe. Polecane zarówno do spinningowania jak i wędkarstwa spławikowego.

Black_Eagle_3006_FDBlack_Eagle_3006_RD

 

Kołowrotki dla karpiarzy z wolnym biegiem ACE CARP i CAVALIER

ACE CARP

Specjalistyczny, duży i mocny 7 łożyskowy (w tym oporowe) kołowrotek wyposażony w system wolnego biegu szpuli oraz dwa systemy hamulcowe. Przedni – do regulacji oporu wysnuwania żyłki w czasie holu ryby oraz tylny, służący do regulowania siły potrzebnej do wysnuwania żyłki przy włączonym wolnym biegu szpuli.

Ace_Carp_7007

 

CAVALIER

Średniej wielkości kołowrotek wyposażony w system wolnego biegu szpuli oraz dwa precyzyjne systemy hamulcowe. Polecany do rekreacyjnych połowów karpiowych oraz do połowu na martwą rybkę.

Cavalier_6007

SURF MAX

Duży i mocny kołowrotek wyposażony w 6 łożysk, system przedniego hamulca oraz system wkładek zapobiegających dostawaniu się żyłki pod kołnierz szpuli. Polecany do połowów na dużych odległościach od brzegu, np. surfcasting czy jeziorowa wywózka przynęty.

Surf_Max_6007

Udostępnij artykuł na:

wróć do listy