Majowe Grand Prix Polski i GRAUVELL CUP w dyscyplinie brzegowo-plażowej. MIKADO Z DOSKONAŁYM WYNIKIEM

Opublikowany przez: Stanisław Szymański

Jesteś na Mikado / aktualności

Udostępnij artykuł na:

May 29, 2019

Jubileuszowy 2019 rok, w którym Mikado obchodzi 30-lecie powstania, okazuje się bardzo przychylny dla startujących w zawodach, członków Mikado Fishing Team oraz klubu MIKADO TOTAL FISHING. Jeszcze nie zdążyliśmy dobrnąć do połowy sezonu, a nasi zwodnicy zgromadzili na swoich kontach wiele czołowych miejsc w rozgrywkach najwyższej rangi.

Bardzo wysokie wyniki w ostatnim czasie udało się osiągnąć członkom naszego Teamu, w prestiżowych rozgrywkach w dziedzinie wędkarstwa morskiego, a dokładniej w dyscyplinie brzegowo – plażowej.

W maju nasz Team uczestniczył w dwóch rodzajach tego typu zawodów, zorganizowanych nad Morzem Bałtyckim.

image

W dniach 10 - 12 maja na plażach w okolicy Władysławowa, rozegrane zostały pierwsze w tym roku morskie zawody wędkarskie z cyklu GPx Polski, w dyscyplinie brzegowo - plażowej. Zwycięzcą zawodów został Grzegorz Krężel z Mikado Total Fishing. Pozostali członkowie klubu, biorący udział w rozgrywkach, zajęli równie satysfakcjonujące lokaty; Jerzy Bajer - miejsce III i Stanisław Szymański - miejsce XVIII. Na zawodach łowiono głównie belony i flądry.

image
image

Klika dni później, cieszyliśmy się z kolejnych sukcesów naszej drużyny. W dniach 17 – 19 maja 2019 roku, na plażach Półwyspu Helskiego w okolicach Władysławowa, odbyła się bowiem kolejna edycja międzynarodowych morskich zawodów brzegowo - plażowych pod nazwą GRAUVELL CUP 2019. W zawodach startowało ponad 100 zawodników z Anglii, Cypru, Grecji, Hiszpanii, Maroka, Niemiec, Polski, Tunezji i Włoch - wspaniali zawodnicy z Mistrzyniami i Mistrzami Świata na czele. Polskę reprezentowało kilka klubów wędkarskich, a wśród nich Klub MIKADO TOTAL FISHING w składzie: Grzegorz Krężel, Jerzy Bajer i Stanisław Szymański. W klasyfikacji drużynowej zawodów, reprezentacja MIKADO TOTAL FISHING zajęła II miejsce. Na szczycie rankingu indywidualnego Polaków, uplasował się Grzegorz Krężel, natomiast Jerzy Bajer był III, a Stanisław Szymański - IV. W klasyfikacji indywidualnej międzynarodowej Grzegorz Krężel zajął miejsce IV, Jerzy Bajer - IX, a Stanisław Szymański - XI.