Mikado Specialized Trout Spin - test wędki

Opublikowany przez: Dawid Kaszlikowski

Jesteś na Mikado / aktualności

Udostępnij artykuł na:

May 24, 2016

Mikado Specialized Trout Spin - test wędki

Mikado Specialized Trout Spin to seria specialistycznych wędzisk do połowów pstrągów. Wędki występują w trzech długościach przy różnych ciężarach wyrzutu. Najkrótsza z nich ma 210cm długości i ciężar wyrzutu 3-15gr., średnia 240cm i cw 4-18gr., a najmocniejsza z serii ma 260cm i cw 5-21gr. Od początku sezonu czyli od stycznia tego roku ostro testuję ostatni z wymienionych modeli. Wędki to standardowe spinningowe dwuczęściówki. Model którym łowie waży 135 gram. Żaden z wymienionych modeli nie jest wklejanką.

1

2

Kijki wykończone są w świetnym stylu, połączenie trzech kolorów: srebrnego, pomarańczowego i czarnego daje ładną, elegancką i nowoczesną stylówkę. Większość blanku jest czarno-srebrna, pomarańczowy kolor nadaje tylko smaczku, występują w nim omotki przelotek i napisy na blanku.

3

4

Uchwyt kołowrotka wykonany jest z najwyższej klasy komponentów sygnowanych marką Fuji, której nikomu raczej nie trzeba przedstawiać. Świetnie leży w ręce. Najlepiej wyważa się z kołowrotkami o wielkości 3007. Po całodniowym łowieniu ręka nie jest zmęczona, łowi się niesamowicie komfortowo, co jest ważne w pstrągowych podchodach z racji przemierzanych kilometrów i ilości wykonywanych rzutów.

5

6

Delikatne połączenie korka i pianki daje wędce niesamowicie nowoczesny design. Korek wykończony jest naprawdę stylowo. Na końcowej części na piance widnieje elegancki napis "Specialized". Pstrągarze lubię takie smaczki. Każdy szczegół wykończenia jest bardzo ważny i nadaje wędce specjalny styl.

7

8

Wędka zbudowana jest na 10 przelotkach, pierwszej dużej i 9 małych na drugiej części blanku. Akcja wędki jest niesamowicie pstrągowa. Jedyna słuszna według mnie. Ja określam ją jako med-fast. Pracę blanku zauważa się już pod najmniejszymi przynętami, lecz nie "klęka" nawet przy przynętach ciężkich, prowadzonych w nurcie. Łowiłem nią pełnym wachlarzem przynęt od 1,5 gramowych jigów do 20 gramowych przynęt boleniowych. Hol ryby to czysta przyjemność, posiadamy moc w dolniku, aby zaciąć naszą zdobycz, a kiedy to już robimy wędzisko ugina się praktycznie do połowy amortyzując odjazdy ryby i wybaczając błędy niezbyt doświadczonym wędkarzom.

9

10

11

12

13

Żeby dokładnie przetestować moc i wytrzymałość wędki postanowiłem ją zabrać kilka razy na rozpoczęcie wiślanego sezonu. Lepszego testu w trudniejszych warunkach wędka nie mogła przejść. Złowiłem na nią ponad 10 boleni, nie zaliczyłem żadnego spadu, co dużo mówi o jakości wędki, ponieważ stosuje haki bezzadziorowe, czyli łatwiej powinienem tracić ryby. Wędka wytrzymała też ciekawe przyłowy jak np. dużego leszcza, którego pewnie wyholowałem na cienkiej żyłce.

14

15

16

17

18

 

Wędziska Specialized Trout Spin to seria wędzisk którą mogę z czystym sumieniem polecić każdemu początkującemu jak i doświadczonemu wędkarzowi. Wędka pstragowa to kijek który naprawde musi mi leżeć w ręce i wzorowo się nim łowić. Nie uznaje w tej dziedzinie kompromisu. Połączenie mocy a zarazem delikatności stawia ją u mnie na pierwszym miejscu podczas podchodów za pstrągami. Nie boję się żadnych uderzeń blanku o gałęzie czy o wywrotki na kamienistych brzegach. Wędka to wszystko wytrzymała. Specialized Trout Spinn, nie wahaj się, to wędka właśnie dla Ciebie ...


Dawid Kaszlikowski

Udostępnij artykuł na:

wróć do listy