Mikado Sponsorem Feederowego Pucharu Wędkarzy Bez Barier

Jesteś na Mikado / aktualności

Udostępnij artykuł na:

July 4, 2019

Mikado Sponsorem Feederowego Pucharu Wędkarzy Bez Barier

18 maja 2019 roku nad Zalewem nowomiejskim w Nowym Mieście, w powiecie płońskim, odbyły się zawody wędkarskie o Puchar „Wędkarzy Bez Barier”, które miały charakter ogólnopolski i towarzyski, promujący wędkarstwo osób niepełnosprawnych. Organizatorem imprezy była Fundacja Wędkarze Bez Barier i Koło PZW w Nowym Mieście, a jednym ze sponsorów marka Mikado.

image

Z całego kraju przyjechało dwunastu niepełnosprawnych wędkarzy. Zawodnicy na Zalewie Nowomiejskim łowili metodą feederową z nastawieniem na ryby spokojnego żeru: płocie, leszcze, liny, krąpie i karpie. W strugach deszczu i grzmotów piorunów, przyszło im walczyć o Puchar zawodów. Na uwagę zasługuje fakt, że pomimo naprawdę trudnych warunków, nikt z zawodników nie zrezygnował i wszyscy jak jeden mąż udali się na stanowiska. Skryli się pod parasolami i dzięki pracy asystentów, udało się dostarczyć wszystkie potrzebne akcesoria oraz przynęty i zanęty.

Ryby brały niezwykle delikatnie. Bardzo trudno było odróżnić niewymiarowego okonia skubiącego za robaka, a było ich niezwykle dużo, od wymiarowych leszczy.
Do końca zawodów, a w zasadzie do ostatniego sygnału zawodnicy łowili w deszczu, dopiero przy ważeniu złowionych ryb, deszcz ustał i zaczęło przebijać się słońce, które towarzyszyło już do końca zawodnikom, organizatorom i zaproszonym gościom.

Wyniki zawodów

1.Wiesław Frąchowicz - Okręg PZW Skierniewice, Koło nr 2 w Skierniewicach
2. Krzysztof Malec - Okręg PZW w Lublin, Koło „Selekt”
3. Andrzej Piegat - Okręg PZW Mazowiecki, Koło 114 „Mazowsze”
4. Robert Świerczewski - Okręg PZW Mazowiecki, Koło nr 58
5. Seweryn Jędrasiak – Okręg PZW w Szczecin, Koło nr 8 „Pstrąg”

image
image
image

Dla nas, jako Firmy wędkarskiej z długoletnią tradycją na rynku krajowym, zaszczytem było po raz kolejny wesprzeć Fundację w organizacji zawodów, przyłączyć się do grona Sponsorów i ufundować pakiety startowe oraz trzy wędki typu feeder, na pierwsze miejsca podium.

Zwycięzcom zawodów Serdecznie Gratulujemy.

Udostępnij artykuł na:

wróć do listy