Mikado wygrywa nad Brennicą

Jesteś na Mikado / aktualności

Udostępnij artykuł na:

April 30, 2019

Sebastian Mazur z klubu Mikado Total Fishing zwycięzcą zawodów spinningowego Grand Prix Polski.

W dniach 26-28 kwietnia w miejscowości Brenna rozegrana została druga edycja zawodów spinningowego, brzegowego Grand Prix Polski 2019. Zawody zorganizował okręg PZW Katowice, a generalnym sponsorem rozgrywek była firma Mikado.

image

Arenę zmagań zawodniczych stanowiła rzeka Brennica, obfitująca w liczne progi kamienne, rafki, głęboczki, ale i również płanie spokojnej wody. W czasie zawodów najczęściej łowiono pstrągi potokowe, ale pojawiały się także klenie, jazie i okonie.

image

Na czas zmagań rzeka została podzielona na 4 sektory, wyodrębniając w każdym sektorze 30 stanowisk, w których rywalizowało po 15-stu zawodników. W dwa dni rozegrano osiem, 45 minutowych tur. Każdą turę uczestnicy zaczynali w innej kolejności. Liczyła się precyzja, skuteczność i szybkość podejmowanych decyzji. Złowiono wiele pięknych ryb, które po zaliczeniu, były natychmiast odhaczane jeszcze w podbieraku i niezwłocznie wypuszczane do wody. Zawodnik nie mógł dotknąć zdobyczy, która jednocześnie nie mogła znaleźć się na ziemi, co miało stanowić ochronę i bezpieczeństwo dla rybostanu.

image
image

Za złowioną rybę zawodnik otrzymywał 1 punkt. Najwięcej podczas jednej tury, bo aż 37 ryb, złowił Janusz Panak. Natomiast największą ilość ryb w zawodach (129 sztuk) uzyskał Andrzej Lipiński, zajmując jednocześnie z 4 punktami sektorowymi, 3 miejsce w zawodach. Drugie miejsce z 3 punktami sektorowymi zajął Adam Lewandowski, a zwycięzcą zawodów, z dwoma wygranymi w sektorach, został Sebastian Mazur z Klubu Mikado Total Fishing.

image

Wszystkich uczestników firma Mikado wyposażyła w pakiety startowe, a najlepsza szóstka otrzymała w nagrodę od sponsora, firmowy sprzęt wędkarski.
Dodatkowo, Mikado wyróżniło aktualną spinningową Kadrę Polski PZW, przekazując pakiety sprzętu wędkarskiego wraz z kotwiczkami firmy BKK.

Poniżej lista pełnych wyników spinningowego Grand Prix Polski „Puchar Mikado – Brennica 2019”.