Mistrzostwa Świata 2018 w wędkarstwie spinningowym z brzegu - Bośnia i Hercegowina

Jesteś na Mikado / aktualności

Udostępnij artykuł na:

June 13, 2018

Mistrzostwa Świata 2018 w wędkarstwie spinningowym z brzegu - Bośnia i Hercegowina

W dniach 24-27 maja rozegrane zostały Mistrzostwa Świata w wędkarstwie spinningowym z brzegu. W tym roku konkurencja była duża, wystartowało łącznie 19 państw. Terenem zawodów była rzeka Żeljeznica, przepływająca niedaleko miejscowości Sarajewo w Bośni i Hercegowinie. Reprezentacja Polski w 8-mio osobowym składzie, w barwach Mikado PZW, udała się w ten przepiękny region, gdzie na ścianach budynków widać jeszcze ślady niedalekiej historii.

 

image

Bezpośrednio przed wyjazdem, Kadra Spinningowa odbyła zgrupowaniu w Jeleniej Górze wraz z przedstawicielami Mikado Polska, generalnego sponsora Kadry PZW. Po pierwszych oględzinach rzeki Żeljeznica, okazało się, że rzeka jest podatna na brudzenie po deszczach, które codziennie nawiedzały region, a ich poziom był regulowany zaporą. Te ekstremalnie różne warunki zmieniały szybkość przepływu rzeki, a więc i wpływały na ustawianie się pstrągów, które były celem rywalizacji. Oficjalny trening potwierdził regułę rzeki, ale Polacy swoje łowili. Pełni determinacji zawodnicy, ruszyli do boju, do pierwszej tury Mistrzostw Świata.

image
image

Wyniki pierwszego dnia napawały optymizmem. Sebastian Mazur wygrał sektor, Tomasz Podkul był trzeci, Łukasz Panas – czwarty, a Marcin Romańczuk zajmował jedenastą pozycję. Polska z 19 punktami prowadziła, ale różnice punktowe były naprawdę małe.

image

 

image

 

image

Drugiego dnia wszystko mogło się jeszcze zdarzyć. Nie były to łatwe zawody i walka toczyła się do ostatniej minuty, a różnice punktowa były minimalne. Liczyła się każda ryba. Druga tura to nowe wyzwania i nowe sektory dla wszystkich. Pierwsza tura, drugiego dnia nie wychodziła idealnie, ale Polacy nadal łowili swoje i gonili rywali.

image
image

 

image

 

image

Ostatecznie Polacy zajęli 3,5,7 i 12 miejsce w sektorach i pozostało tylko oczekiwanie na wyniki końcowe. Odczuwaliśmy niepewność, gdyż inne kraje połowiły wyśmienicie. Ceremonia zamknięcia Mistrzostw Świata odbywała się w innej miejscowości. Do przejechania mieliśmy sporo kilometrów, czasu mało, ale po drodze mogliśmy zatrzymać się w bazie zawodów. Jechaliśmy z niecierpliwością, sprawdzić wyniki - Polska na 4 miejscu. Niewiele zabrakło. Jeszcze spojrzenie na klasyfikację indywidualną i… jednak na pusto nie wracamy. Na osłodę, II wicemistrzem Świata został Sebastian Mazur, a 5 miejsce zajął Tomasz Podkul. To znakomite wyniki!!!

image

 

image

 

Udostępnij artykuł na:

Zobacz galerię:

wróć do listy