Nagroda ERÄ za NAJLEPSZĄ PRZYNĘTĘ ROKU 2017 w Finlandii dla MIKADO.

Opublikowany przez: Mikado

Jesteś na Mikado / aktualności

Udostępnij artykuł na:

December 21, 2017

Nagroda ERÄ za NAJLEPSZĄ PRZYNĘTĘ ROKU 2017 w Finlandii dla MIKADO.

Saira oraz Fishunter Goliat najlepszymi przynętami 2017 roku!

Mikado po raz trzeci z rzędu, otrzymała nagrodę ERÄ ZA NAJLEPSZĄ PRZYNĘTĘ ROKU 2017 w Finlandii.

W tym roku nagrodę otrzymała nie jedna, a dwie przynęty Mikado:

 

 

  • Najlepsza przynęta roku na szczupaka - Mikado Fishunter Goliat 22cm.

 

Podczas testów największy szczupak miał ponad 11 kg.

 

  • Najlepsza przynęta roku na okonia - Mikado Saira 5cm.

 

Najbardziej efektywna miękka przynęta zwłaszcza w metodzie drop-shot.

 

Uczestniczący w teście wędkarze na naszą prośbę wybrali najlepsze ich zdaniem przynęty, a spośród wytypowanych grup, wybrali tą, która w opinii testujących zasłużyła w swojej klasie na miano przynęty roku.

magazyn ERÄ

SAIRA

Przynęta typu “jaskółka”- pierwotnie stworzona do metody “drop-shot”, obecnie używana przez wielu wędkarzy z dociążeniem w formie główki jigowej, a także do łowienia w pionie (vertical jigging). W odróżnieniu od innych jaskółek, Saira firmy Mikado posiada żebrowany korpus, oraz nacięcie w dolnej części, dzięki czemu można jej używać do łowienia w zaczepach z hakiem offsetowym. Występuje w rozmiarach 5,8,10,12,14,17,20 cm.

 

 

Jaskółka „Saira” jest moją ulubioną przynętą. Nazywam ją ostatnią deską ratunku. Często ratuje mój wędkarski honor, gdy ryba stoi na dnie bez ruchu i nie żeruje. Właśnie ta przynęta potrafi wzbudzić zainteresowanie okonia i zmusić go do ataku. Nie wyobrażam sobie, aby w moim pudełku nie było magicznych jaskółek Saira. Jeżeli nie mieliście styczności z tą wspaniałą gumą to zdecydowanie polecam. Jest to idealny sposób, aby przechytrzyć drapieżniki. Dodam jeszcze, że ich gama kolorystyczna jest bardzo szeroka i myślę, że każdy znajdzie dla siebie swojego killera.

Damian Doda

Wędkarstwo Mazury

Niezależnie od aktywności ryb, Saira jest gwarantem udanych połowów. Niejednokrotnie w przypadku, w którym inne przynęty zawodzą, to właśnie Saira „otwiera wodę”.

Mikado Fishing Team

 

FISHUNTER GOLIAT

Fishunter Goliat to selektywna przynęta na grube ryby. Niezawodny Fishunter, powiększony do rozmiaru Goliat, to wabik po który powinien sięgnąć każdy wędkarz pragnący pobić swoje PB.

22 centymetry mięsistej gumy, o agresywnej pracy ogonka, skutecznie wywabi podwodne drapieżniki.

 

 

Prace nad tą legendarną przynętą rozpoczęły się w 2006 roku. Potrzeba stworzenia nowej jakości w dziedzinie miękkich wabików zrodziła się z wyraźnych niedoskonałości przynęt wtedy dostępnych oraz pomysłów i potrzeb, powstałych podczas wielogodzinnych połowów drapieżników metodą spinningową. Pierwsze prototypy ukierunkowane były na stworzenie nowatorskiego kształtu przynęty poprzez przekonstruowanie układu korpus-ogonek-łopatka tak, by uzyskać niezwykle agresywną pracę uwidaczniającą się już w czasie opadu. Pogrubiony i przeciążony korpus, w połączeniu ze zwiększoną płaszczyzną ogonka zaowocowały zupełnie nową dynamiką, dającą w efekcie niezwykle silną falę hydroakustyczną, mocniej prowokującą drapieżniki do ataku.

Kolejnym pomysłem było zaprojektowanie gniazda w przedniej części gumy, która dopasowuje się do kształtu główki jigowej „zasysając” jej część, co dało w efekcie lepszą aerodynamikę oraz ograniczyło problemy ze ściąganiem przynęty z haczyka po nieudanym ataku drapieżnika. Następnie kolej przyszła na takie dobranie składu i konsystencji tworzywa, z którego należało wytworzyć Fishuntera, by uzyskać idealny współczynnik pomiędzy sprężystością mieszanki a jej trwałością.

Po wielu próbach i testach powstała pierwsza wersja Fishuntera, zaprezentowana w naszym katalogu na sezon 2007. Przynęta ta okazała się tak skutecznym wabikiem na drapieżniki, że od samego początku stała się bestsellerem na rynku wędkarstwa spinningowego i do dziś stanowi podstawę wędkarskiego arsenału miłośników spinningu w całej Europie. W tym roku przynęta powiększona do rozmiaru Fishunter Goliat 18 i 22 cm otrzymała nagrodę ERÄ ZA NAJLEPSZĄ PRZYNĘTĘ NA SZCZUPAKA ROKU 2017 w Finlandii.

Ile razy polowanie na szczupaki przynosiło same „pistolety”? Za każdym razem, kiedy wrzucacie swoją przynętę do wody, macie nadzieje na branie życia. Wędkarze łowiący na mniejsze przynęty statystycznie zmniejszają swoją szansę na spotkanie z rybą życia, dzieje się tak z bardzo prostej przyczyny. Zanim nasza przynęta wejdzie pod pysk prawdziwej „mamuśki”, malec może sprzątnąć ten łakomy kąsek o wiele wcześniej. Oczywiście są wyjątki od reguły, ale czy warto zostawiać tak wielkie i potężne ryby przypadkowi? Nie! Czas zwiększyć kaliber i wyruszyć po prawdziwe potwory! Doskonale wszystkim znany Fishunter, został zwiększony do rozmiarów goliata. Fishuntera Goliata możemy określić dosłownie w trzech słowach, CZAS NA METRÓWKI!

Mikado Fishing Team

wróć do listy