Ogólnopolskie Zawody Spinningowe „Kleń Wisłoka” 2018.

Jesteś na Mikado / aktualności

Udostępnij artykuł na:

July 4, 2018

Ogólnopolskie Zawody Spinningowe „Kleń Wisłoka” 2018.

1 lipca po raz jedenasty odbyły się Ogólnopolskie Zawody Spiningowe "Kleń Wisłoka". Organizatorem rozgrywek było Koło PZW "Kleń" w Strzyżowie, a głównym sponsorem Abramis Sp z o.o., właściciel marki Mikado. Na zawody przyjechało ponad 120 uczestników z całej Polski.
Wczesna, niedzielna pora nie zniechęciła śmiałków, którzy o godzinie 5.00 zaczęli pojawiać się na miejscu zbiórki, gdzie byli witani gorącym żurkiem. Po degustacji nastąpiło omówienie spraw organizacyjnych. Każdy z zawodników otrzymał miarkę oraz pakiet startowy, w którym znaleźć mógł katalog Mikado 2018, firmową czapkę i przynęty spinningowe.

image

 

image

 

Gdy tylko dano sygnał rozpoczęcia zawodów, uczestnicy w pośpiechu rozjechali się, by zająć najlepsze dla siebie miejscówki. Czas mijał nieubłaganie, ale na szczęście pogoda dopisywała. Około godziny trzynastej rozgrywki dobiegły końca, a zawodnicy zaczęli opuszczać swoje stanowiska. Niestety, jak to często bywa, nie wszyscy byli zadowoleni ze swoich wyników. Winien całej sytuacji był deszcz, padający przed zawodami, który spowodował, że woda w rzece była mętna, a ryby nie żerowały już takt intensywnie.

image

 

image

 Po zgłoszeniu złowionych ryb komisji sędziowskiej, czekając na wyniki, zawodnicy mieli czas na refleksje i odpoczynek. W trakcie spożywania przygotowanych specjalnie dla nich posiłków, niejednokrotnie wymieniali się swoimi wędkarskimi doświadczeniami oraz wrażeniami z zawodów.
Dużym zainteresowaniem cieszyło się również stoisko Mikado, w którym to uczestnicy zawodów mieli okazję z bliska przyjrzeć się prezentowanym przez nas nowościom spinningowym na rok 2018.

image

W końcu przyszedł moment, na który wszyscy z niecierpliwością czekali, ogłoszenie wyników oraz wręczenie nagród. Mimo, że tego dnia ryby nie były skore do brań, sędziowie otrzymali zgłoszenia ponad czterdziestu kleni, trzydziestu okoni, trzech boleni oraz jednego szczupaka. Wynik zatem dość imponujący, biorąc pod uwagę fakt, że warunki nie były zbytnio sprzyjające. Po uhonorowaniu zwycięzców i wspólnych zdjęciach, wędkarze opuścili miejsce rozgrywania zawodów i powrócili do domów, żegnając się słowami: „Do zobaczenia za rok, na kolejnej edycji”.

image

 

image

 

Podsumowując, tegoroczne zawody „Kleń Wisłoka” można zaliczyć do bardzo udanych, a co najważniejsze, rozgrywanych w miłej, koleżeńskiej atmosferze. Z pewnością w dużej mierze możemy zawdzięczać to świetnej organizacji, która stała na bardzo wysokim poziomie, ale i również samym uczestnikom, którzy z dbałością o zasady, podchodzili do zawodów z przyjaznym nastawieniem. Gratulujemy zwycięzcom i do zobaczenia za rok.

image

 

Udostępnij artykuł na:

wróć do listy