PUCHAR MIKADO 2019

Opublikowany przez: Stanisław Szymański

Jesteś na Mikado / aktualności

Udostępnij artykuł na:

June 6, 2019

PUCHAR MIKADO 2019

Relacja z przebiegu zawodów brzegowo – plażowych „PUCHAR MIKADO 2019”, zaliczanych do cyklu GPx Polski, rozegranych w dniach 31.05. – 02.06.2019 na plażach w Ustce, Dębinie i Rowach.

Za nami zawody brzegowo – plażowe o „PUCHAR MIKADO 2019” rozgrywane w Ustce. W tym roku organizatorem zawodów był ZO PZW w Słupsku i Koło PZW Ustka - Miasto, a sponsorem generalnym – marka Mikado. W rywalizacji udział wzięło 39 zawodników, a same zawody zostały przeprowadzone na „żywej rybie”.

image

W pierwszym dniu (piątek), po uroczystym otwarciu zawodów i krótkiej odprawie, wędkarze zaczęli rywalizację równo o godz. 17.00, zakańczając ją o 22.00. Tego dnia zawodom towarzyszył dość silny, zachodni wiatr, a na łowiskach w Dębinie i Rowach połów dodatkowo utrudniało występowanie dużej ilości glonów. Mimo tego, wędkarze walczyli dzielnie i już w pierwszej serii udało się wyholować sporo liczących się ryb. Po zakończeniu pierwszej tury, wyniki były następujące:

- Sektor A (Ustka) – złowiono 42 ryby, zwyciężył Grzegorz Krężel z klubu Mikado Total Fishing;

- Sektor B (Dębina) złowiono 38 ryb, zwyciężył Arkadiusz Kąkol;

- Sektor C (Rowy) – złowiono 23 ryby, zwyciężył Andrzej Jaworek.

Po zakończeniu serii i późnej kolacji, wszyscy udali się na odpoczynek.

image
image

Następnego dnia wiatr ucichł, co wyraźnie przełożyło się na rezultat końcowy. Zawodnicy ponownie stanęli do rywalizacji, wędkując, podobnie jak dzień wcześniej, w godzinach 17.00 – 22.00.

Tego dnia wyniki kształtowały się następująco:

- w sektorze A złowionych zostało 37 ryb, a zwycięzcą został Andrzej Jaworek;

- w sektorze B złowiono 57 ryb, a w sektorze zwyciężył Grzegorz Krężel;

- w sektorze C złowionych zostało 43 ryby i sektor wygrał Maciej Kamiński.

Po wędkarskich zmaganiach, wszyscy zawodnicy udali się do bazy zawodów na integracyjną, grillową kolację i tu (co było zaskoczeniem dla wszystkich uczestników), od razu podane zostały nieoficjalne wyniki.

image

Uroczyste zakończenie zawodów odbyło się następnego dnia o godzinie 9.30, wtedy także ogłoszono oficjalnie końcowy rezultat tegorocznych, brzegowo - plażowych zmagań wędkarskich. Finałową część rozgrywek swoją obecnością zaszczycili: z-ca Wójta Gminy Ustka – p. Rafał Kuleba, Prezes ZG PZW – p. Teodor Rudnik, Prezes ZO PZW w Słupsku – p. Zdzisław Ardzijewski, prezes Koła PZW Ustka – Miasto p. Waldemar Kobylczak oraz przedstawiciele marki Mikado (sponsora zawodów) – Łukasz Wierzbicki i Jacek Zakrzewski.
Oficjalnie zwycięzcą zawodów został Grzegorz Krężel z klubu MIKLADO TOTAL FISHING.

image
image

Serdeczne gratulacje dla zwycięzcy oraz wszystkich wędkarzy biorących udział w zawodach, którzy dzielnie walczyli, mimo nie najłatwiejszych warunków.

Dokładne wyniki znaleźć można TUTAJ.

Stanisław Szymański
Mikado Fishing Team

Udostępnij artykuł na:

Polecane produkty

Surf Max

Surf Max

Gotowy zestaw zaprojektowany do łowienia z pilkerami. Wielokrotnie przetestowany na Bałtyku i niezbędny do wędkowania w Norwegii. Idealny do połowu wszystkich ryb dorszowatych.
wróć do listy