Spławikowe Mistrzostwa Polski Weteranów

Jesteś na Mikado / aktualności

Udostępnij artykuł na:

June 7, 2018

Spławikowe Mistrzostwa Polski Weteranów

Spławikowe Mistrzostwa Polski Weteranów - 55 + już za nami. Sportowe dni zmagań najlepszych zawodników, miały bardzo gorący charakter, zarówno pod względem rywalizacji, jak również panujących wysokich temperatur, które dodatkowo rozgrzewały aurę. Upał dawał się we znaki, szczególnie ostatniego dnia zwodów, kiedy słoneczko dopiekło, a delikatny wiatr nie przynosił ukojenia.

Ryba, jak to bywa na zawodach, brała jak zawsze tylko  najlepszym. Łowiono głównie okonie oraz leszczyki. Dominowała technika skróconego zestawu, czasami bardziej wytrawni zawodnicy sięgali po odległościówkę.

image

 

image

 

Po dwóch dniach rywalizacji, mistrzem Polski został Adam Kruk z Piotrkowa Trybunalskiego. Pierwsze wicemistrzostwo zdobył Bogusław Brud,  reprezentujący Boland Rzeszów, natomiast trzecie miejsce przypadło Janowi Sadowskiemu z Okręgu Lublin OSW Rogóźno.

image

 

image

Serdeczne gratulacje dla zwycięzców i podziękowania dla wszystkich zawodników, którzy podjęli się łowienia w tak trudnych warunkach i w miłej, koleżeńskiej atmosferze, którą w większości sami tworzyli, dobrnęli do końca zawodów. Miejmy nadzieję, że gościnna ziemia lubelska zostawiła miłe wspomnienia, nie tylko tym z czołówki tabeli, ale wszystkim uczestnikom Mistrzostw.

image

Warto w tym miejscu również wspomnieć o sponsorach, jako głównej sile napędowej dzisiejszego sportu, bez których nie udałoby się przeprowadzić Mistrzostw na takim poziomie i uhonorować tak wielu zawodników. Mikado przyczyniło się do hojnego nagrodzenia uczestników zawodów oraz ufundowało wysokiej klasy bolonki, odległościówki wraz z kołowrotkami dla zwycięzców. 

 

Udostępnij artykuł na:

Zobacz galerię:

wróć do listy