Street Fishing Poland – Wrocław 2018. Relacja z zawodów.

Jesteś na Mikado / aktualności

Udostępnij artykuł na:

June 27, 2018

Street Fishing Poland – Wrocław 2018. Relacja z zawodów.

Street Fishing Poland to druga, z czterech edycji zawodów, która odbyła się 23 czerwca 2018r. we Wrocławiu nad rzeką Odrą. Oczywiście na takiej imprezie nie mogło zabraknąć również Mikado.
Będąc w Wrocławiu nie potrafiliśmy sobie odmówić przechadzki po tym niezwykłym mieście. Warto przyjechać tu dzień wcześniej, aby przejść się po starym rynku, który robi niesamowite wrażenie. Jest to średniowieczny plac targowy, obecnie centralna część strefy pieszej, jeden z największych rynków staromiejskich Europy, z największymi ratuszami w Polsce.

image

Zwiedzanie Wrocławia spadło jednak na drugi plan, ponieważ przede wszystkim liczyły się zawody, które rozpoczęły się o godz. 7.30. Pogoda była kapryśna. Padał deszcz, lekko wiało, ale nikomu spośród uczestników to nie przeszkadzało. Udział w zawodach brało 213 zawodników. Większość stanowili panowie, ale kilka pań też się zameldowało. Co ciekawe, było również dwoje dzieci, co świadczy o rozmachu tej imprezy. Podejrzewam, że za rok organizatorzy, Remek i Jowita, będą mieli nie lada wyzwanie, gdy na starcie zamelduje się pół tysiąca osób:))).

image

Ku mojemu zdziwieniu, po starcie nie było żadnego biegu i przepychanek. Zawodnicy ruszyli wolnym krokiem, dyskutując o sprzęcie i doświadczeniach wędkarskich. Byli nawet tacy, którzy przez cały dzień łowili i punktowali tuż przy samym starcie. Można było łowić na spinning, casta lub muchówkę. Większość uczestników jednak wybrała tę pierwszą, najbardziej popularną metodę, czyli spinning.

image

 

image

Rzeka Odra jest obfita w różnego rodzaju gatunki ryb, a przy tym niesamowicie kręta. Wody po prostu mnóstwo! Dominującymi gatunkami, wybieranymi przez wędkarzy, były: okonie, klenie, bolenie, szczupaki, jazie, sandacze i sumy. W takiej właśnie kolejności punktowali zawodnicy. Najwięcej padło okoni i kleni. Największy kleń mierzył 57cm, a największy sandacz 84cm. Jednemu z uczestników trafiła się nawet wzdręga. Sumy pojawiały się tylko niewymiarowe.

image

 

image

Ze względu na bardzo duże zainteresowanie serią wędzisk Blocks, przynęt, toreb i chestpacków, dedykowanych głównie dla tej imprezy, w dzień zawodów rozstawiliśmy stoisko Mikado. Postanowiliśmy każdemu zawodnikowi podarować drobny upominek, który składał się z katalogu firmy Mikado, przynęt Fishunter i plecionki testowej Nihonto, która cieszy się bardzo dużą popularnością. Oczywiście nie zabrakło przy tym miłej pogawędki i przybicia piątki z ludźmi z całej Polski.

image

 

image

 

image

 

image

O godz. 17.00 zawody zostały zakończone. W czasie podliczania wyników, organizator zapewnił ciepły posiłek (grill) oraz kawę. Liczenie dobiegło końca kilka minut po 18.00, po czym zostały ogłoszone wyniki. Nagród było całe mnóstwo, a samo wręczanie ich trwało prawie godzinę.
Firma Abramis, dystrybutor sprzętu wędkarskiego Mikado, nie mogła również zapomnieć o zwycięzcach tych zawodów, fundując nagrody dla uczestników znajdujących się na podium. Z tego względu triumfator otrzymywał wędkę BLOCKS BAIT DEALER 260 7-28 g, kołowrotek BLACK CRYSTAL 3005 FD oraz M-BAG - CHESTPACK ACTIVE (42x27 cm). Szczęśliwcem na pierwszym miejscu, który zgarnął pakiet, okazał się Emil Dobrzański z wynikiem 140 pkt. Na drugim miejscu z 84centymetrowym sandaczem, uplasował się Michał Kyrc, uzyskując 108 pkt, któremu przypadła wędka BLOCKS HOMIE 240 3-15 g i M-BAG - CHESTPACK ACTIVE (42x27 cm). Trzecie miejsce zajął Radosław Banach ze 102 pkt, który został nagrodzony wędziskiem BLOCKS PLAYER 210 1-9 g.

GRATULACJE PANOWIE!!!!!

image

 

image

 

image

 

Dodatkowo postanowiliśmy zrobić konkurs smsowy, gdzie można było wygrać dwa chestpacki i torbę. Generalnie zapunktowało 149 zawodników.

Z naszej strony chcielibyśmy podziękować wszystkim uczestnikom, którzy brali udział w Street Fishing Poland II. Podziękowania należą się również organizatorom - Remkowi i Jowicie. Jest to naprawdę świetna inicjatywa. Bo pasję trzeba mieć:)

Mariusz Krzyżanowski
Mikado Fishing Team

Udostępnij artykuł na:

Polecane produkty

Blocks Bait Dealer

31317-blocks-bait-dealer

Blocks Bait Dealer

Bardzo często kluczem do sukcesu jest dostarczenie przynęty w odpowiednie miejsce lub na pożądaną odległość. Do takich właśnie miejskich zadań specjalnych stworzony został Bait Dealer. Wędka o niespotykanych wręcz właściwościach rzutowych oraz niesamowitym zapasie mocy pozwoli komfort...
Blocks Player

31319-blocks-player

Blocks Player

Każdy, kto chociaż raz widział jak porusza się zawodnik streetballu, wie jak szybki, sprytny i finezyjny musi on być, żeby zakończyć akcję sukcesem. Takie właśnie są wędki sygnowane ksywką Player. Niesamowicie subtelne i czułe blanki wykonane z wysokomodułowego węgla 30T pozwalają wyczuć w...
Black Crystal

27562-black-crystal

Black Crystal

Kolor czarny wielu z nas kojarzy się z siłą, a mawia się, że cały mechanizm jest tak silny, jak jego najsłabsze ogniwo. W kołowrotkach Black Crystal możliwość wystąpienia słabego ogniwa sprawdziliśmy praktycznie do zera, tym samym nic nas nie zaskoczy podczas wędkowania. Bazą jest tutaj nie...
Blocks Homie

31318-blocks-homie

Blocks Homie

Chyba każdy z nas ma swoją ulubioną wędkę, z którą nie rozstaje się bez względu na okoliczności i warunki panujące na łowisku. Czy nie podobnie jest z przyjacielem? No właśnie – najlepszego ziomka warto mieć zawsze przy swoim boku. Blocks Homie to wędki, które bez wątpienia mogą stać si...
Torba UWI-M001

28133-torba-uwim001

Torba UWI-M001

Każdy, kto kiedykolwiek spróbował łowienia z tego typ rozwiązaniem wie, że funkcjonalność jest na najwyższym poziomie. W naszym nowym cheastpaku zastosowaliśmy wiele rozwiązań ułatwiających życie każdemu spinningiście czy muszkarzowi. Dwie duże kieszenie z przodu mieszczące z powodzeniem najpopularn...
wróć do listy