Zawody Grand Prix – Golden Carp Nekielka

Opublikowany przez: Norbert Regulski

Jesteś na Mikado / aktualności

Udostępnij artykuł na:

May 22, 2019

Zawody Grand Prix – Golden Carp Nekielka

Zawody, zawody i po zawodach. To już staje się tradycją, że karpiowy Team Mikado startuje w Grand Prix na łowisku Nekielka. W dniach 8-12 maja odbyła się pierwsza część zawodów z cyklu Grand Prix – Golden Carp. Wystartowało 20 Teamów, a same zawody rozegrały się według starej formuły: łowienie, nęcenie, sondowanie - dozwolone tylko z brzegu.

W środę 8 maja wyruszyliśmy w kierunku Poznania. Po drodze zastanawialiśmy się, co tym razem przyniesie nam los i jakie przypadnie nam stanowisko. Dobre miejsce to bardzo ważny element w drodze do sukcesu. Zeszłoroczne wysokie wyniki napawały nas optymizmem.

Dotarliśmy na miejsce wcześnie rano. Po oficjalnym przywitaniu rozpoczęło się losowanie. Rezultat nie był dla nas zadowalający. Wylosowaliśmy dość trudną miejscówkę.
Po dotarciu na swoje stanowisko rozbiliśmy obozowisko. Rozpoczęliśmy sondowanie, typowanie miejsca i nęcenie.

imageŚniadanie dla ulubieńców
imageLitus w akcji, idealny do markera

O 14:00 sędzia dał znak do rozpoczęcia zawodów.

Pogoda nie rozpieszczała, pomimo słońca było chłodno i wietrznie. Humory nas jednak nie opuszczały – z niecierpliwością oczekiwaliśmy na pierwsze branie.

Po pierwszej nocy zanotowaliśmy tylko trzy drobne skubnięcia.

imageSyn sprawdza swój zestaw
imageSzykowanie nowego przyponu

Kolejny dzień, to dzień szukania. Ponowne sondowanie i częste przerzucenia zestawu w celu lokalizacji karpi i oznak ich żerowania. Cały dzień padało i było zimno, co nie ułatwiało zadania. Słabe żerowanie ryb było zauważalne na całym łowisku. Po pierwszych dwóch dobach, na 20 teamów złowionych zostało tylko kilka karpi. Nie poddawaliśmy się jednak, walczyliśmy dalej!

Ciągły deszcz i bardzo niska temperatura, która w nocy spadała poniżej 5 stopni Celsjusza spowodowała, że były to bardzo ciężkie zawody. Niektóre Team’y zdecydowały się zakończyć rywalizacje nieco wcześniej.

imageŻona przy spombowaniu
imageNajwiększy złapany na ziga;-)

My walczyliśmy do samego końca. Ryby dopiero ostatniej nocy zbliżyły się do naszego stanowiska. Nad ranem udało nam się zarejestrować delikatne branie. Po około 2 minutowym holu, ryba niestety się spięła. Po kolejnych 6 godzinach zawody zostały zakończone i w strugach deszczu zwinęliśmy cały sprzęt.

Nie jedyni zakończyliśmy zawody bez ryby. Była to dla nas z pewnością cenna nauka i lekcja pokory. Przeanalizowaliśmy całą sytuację, nasze słabe i mocne strony i już rozpoczęliśmy przygotowania do drugiej tury, która odbędzie się w sierpniu.

Dziękujemy wszystkim, którzy trzymali za nas kciuku! Dołożymy wszelkich starań, aby w drugim etapie osiągnąć jak najlepsze wyniki.

Norbert Regulski
Mikado Fishing Team

Udostępnij artykuł na:

Polecane produkty

Litus

Litus

Litus jest kołowrotkiem wysokiej klasy, który dzięki swojej niesamowitej konstrukcji spełnia wymagania najbardziej wymagających wędkarzy surfcastingowych. Jego obudowa oraz mechanizmy zostały wykonane z najlepszych materiałów odpornych na słoną wodę. Łożyska, oraz oś główna wykonane ze stali nierdze...
M-ka

M-ka

Nie wszystko złoto, co się świeci. Te słowa idealnie określają nasze nowe wędki, które są zwieńczeniem naszej kilkuletniej pracy nad tym projektem. Cała seria została mocno stonowana oraz zminimalizowana. Na blanku nie zobaczymy żadnych „krzykliwych” napisów, czy wielkich oznaczeń. Ciężar wyrzutu zo...
Lentus AD

Lentus AD

Lentus to nazwa, która wielu karpiarzom kojarzy się z kołowrotkiem wysokiej klasy, w bardzo przystępnej cenie. Po zeszłorocznym sukcesie Lentusa, który podbił rynek dzięki swojej niesamowitej konstrukcji, postanowiliśmy pójść o krok dalej! Lubimy wyzwania, dlatego stworzyliśmy maszynę do zadań specj...
Octa Carp Fluo

Octa Carp Fluo

8-splotowa plecionka dedykowana do łowienia karpi na średnich i dużych dystansach. Miękka, pokryta powłoką P.T.F.E w technologii ThermoFuse, posiada niesamowitą wytrzymałość węzłową oraz odporność na przetarcia. Dodatkowo posiada znaczniki co 300 metrów.
Territory Grabber

Territory Grabber

Haki, które z powodzeniem możecie stosować na najbardziej wymagających łowiskach. Niesamowicie ostre, wykonane z japońskiej stali, która da wam spokój podczas holu ryby życia. Dostępne w czterech wariantach, dzięki czemu jesteście w stanie skonstruować każdy rodzaj przyponu. Pokryte teflonem, sprawd...
Territory Musa

Territory Musa

Haki, które z powodzeniem możecie stosować na najbardziej wymagających łowiskach. Niesamowicie ostre, wykonane z japońskiej stali, która da wam spokój podczas holu ryby życia. Dostępne w czterech wariantach, dzięki czemu jesteście w stanie skonstruować każdy rodzaj przyponu. Pokryte teflonem, sprawd...
wróć do listy