Zawody Sibass 2018

Opublikowany przez: Team Mikado

Jesteś na Mikado / aktualności

Udostępnij artykuł na:

April 27, 2018

Zawody Sibass 2018

W tym roku zawody Sibass w Extramadurze upłynęły pod znakiem ekstremalnych warunków atmosferycznych, w których dominowały ulewne deszcze i silny wiatr. Mimo kiepskiej pogody, w szranki stanęło 160 osób na 80 łodziach. Niesprzyjająca aura i wzburzone wody, nie schłodziły ducha rywalizacji uczestników, którzy zdeterminowani, nie zamierzali odpuszczać.

image

 

image

 


Startujący zespół Mikado-Fisoco również zdecydował się walczyć w tych nieprzyjemnych warunkach. Los okazał się sprzyjający i nad Garcia-Sola udało trafić się miejsce wprost idealne na połów wielkich, czarnych bassów. Trzeba było jedynie obrać dobrą taktykę, która skusiłaby ryby do zainteresowania się haczykiem.

Regulamin zawodów przewidywał limit w wysokości pięciu bassów na drużynę dziennie, co upewniało zespół, że mimo niekorzystnej aury, należy spodziewać się dużej wagi.
Z tego względu Team Mikado-Fisoco zdecydował się postawić na sprzęt niezawodny i skuteczny. Jako przynęta na wielkie bassy, do wody poleciała Saira, która miała zadanie wyciągnąć okazy z najgłębszych obszarów łowiska. Dodatkowo opancerzeni w bardzo mocną plecionkę Octa Braid, byli doskonale przygotowani na spotkanie z wielką rybą.

image

 


Całe zawody zostały doskonale przygotowane. Położono duży nacisk przede wszystkim na bezpieczeństwo złapanych ryb, które miały w jak najlepszych warunkach oczekiwać na moment ważenia i w świetnej kondycji wrócić do wody.

image

 


Pierwszy dzień zmagań przyniósł wiele pięknych i radosnych spotkań z rybami. Końcowe ważenie pokazało jednak, że wiele drużyn posiadało na swoim koncie ponad 10 kilogramowe okazy, co sprawiło, że rywalizacja stała się jeszcze bardziej zacięta.

image

 


Drugi dzień zawodów przywitał wszystkich jeszcze bardzie dynamiczną pogodą. Ulewny deszcz i podmuchy wiatru ponad 70km/h sprawiły, że kilku uczestników zdecydowało się opuścić konkurencję.
Mimo bardzo niesprzyjającej aury, nasi goście Raúl Gomez i Julio Cano, swoją rywalizację ukończyli na dziewiątym miejscu, natomiast zespół Guillermo Leóna i Davida Espaxa, z niewielką różnicą wagową, zajęli zasłużoną, dziesiątą pozycję.

image

 


Ogromne gratulację dla zwycięskiej pary, Daniela Martinina i Oscara Florencia, która w ciągu dwóch dni, osiągnęła znakomity wynik 22,585 kg, zajmując pierwszą pozycję w całej klasyfikacji.
Warto dodać na koniec, iż wszystkich uczestników, jak i finalistów, tych niesamowitych rozgrywek, w sprzęt wędkarski wyposażyła firma Mikado Abramis.

 

image

 

Udostępnij artykuł na:

Zobacz galerię:

wróć do listy