Nowości karpiowe Mikado 2020

Opublikowany przez: Wojciech Młynarczyk

Jesteś na Mikado / Testy

Udostępnij artykuł na:

October 17, 2019

Nowości karpiowe Mikado 2020

Mikado to 30 lat tradycji, zarówno w projektowaniu sprzętu wędkarskiego, jak i poprawianiu wprowadzonych na rynek rozwiązań. Jako zespół produktowy, jesteśmy otwarci na sugestie klientów oraz całego sztabu testerów. Chętnie słuchamy wszelkich uwag i pomysłów doświadczonych wędkarzy, a wszystko po to, aby sprzęt, który wprowadzamy na rynek był perfekcyjnie dopasowany do wymogów, jakie stawia nowoczesne wędkarstwo.

Karpiowy odłam marki to gałąź, którą prężnie rozwijamy, uzbrajając ją w nowe produkty, a także niezbędne aktualizacje. Świetnym przykładem modernizacji jest worek do ważenia Territory, który już w wersji bazowej był nowoczesnym produktem, uzbrojonym w unikalny system rozpórek. Takie rozwiązanie zapewniało niezbędną ilość miejsca przetrzymywanemu okazowi, a powierzchnia materiału, dotykająca ryby została zredukowana do minimum. Produkt cieszył się bardzo dobrą sprzedażą, jednak po wielu testach wymyśliliśmy kolejne rozwiązanie, które pozytywnie wpływa na jego funkcjonalność. Postanowiliśmy wypuścić na rynek ulepszoną wersję, w której materiał dna worka został zastąpiony przyjazną dla ryb, miękką siatką. Krok ten poprawił odpływ, co znacznie przyspiesza zarówno wyjęcie worka z wody, jak i precyzyjne ważenie złowionego okazu. Dodatkową zaletą modyfikacji jest zmniejszenie masy gotowego produktu, a co za tym idzie, zniwelowanie przekłamania na skali wagi, wynikające z mokrego worka. Oczywiście zanim produkt został wcielony do oferty, został gruntownie sprawdzony i przetestowany przez naszych najlepszych karpiarzy. Po ich akceptacji, z czystym sumieniem prezentujemy nową wersję worka Territory naszym klientom.

image
image
image

Wspomnieliśmy również o nowych rozwiązaniach, dlatego jedną z wielu nowości na rok 2020 jest pudełko na drobne akcesoria System Rig Box. Jest to niesamowicie ciekawy produkt i wierzymy, że będzie cieszył się ogromnym zainteresowaniem, zarówno początkujących, jak i doświadczonych łowców cyprinusów. Najważniejszą cechą nowego Boxa jest jego kompaktowość, niewielkie wymiary pozwalają umieścić pudełko nawet w mniejszej przegródce torby czy kuferka. Jednak nie dajcie się zwieść pozorom, ten produkt ma ogromny potencjał. Rig Box wyposażony jest w system zamykanych przegródek, podzielonych na 1, 2 lub 4 komory, z których każda może pomieścić inny produkt. Bez problemu znajdziemy tu miejsce na pełny komplet drobnostek do produkcji karpiowych zestawów końcowych. Najmniejsze przegródki, których jest aż 8, służą do przechowywania krętlików, agrafek, pierścieni i innych niewielkich akcesoriów. Ciut większe komory zapełnimy bezpiecznymi klipsami, gumkami, pozycjonerami, zestawami do produkcji zestawów typu chod, czy nawet latającymi backleadami. Wszelkie rurki termokurczliwe, stoperki, sztuczne przynęty wylądują w średnich przegródkach, a np. gotowe leadcory czy zapasowe zestawy, zapełnią największe, zamykane boxy. Oprócz komór na drobne akcesoria, pudełko posiada również dużą przegrodę na największe narzędzia, niezbędne podczas wiązania i uzbrajania karpiowych przyponów. Bez problemu umieścimy tutaj komplet igieł z nożyczkami, multitool, dodatkową ostrzałkę czy np. zapalniczkę. Dzięki nowoczesnej i bardzo przemyślanej konstrukcji, pudełko jest niesamowicie pakowane, lekkie i kompaktowe. Rozmiary zewnętrzne zostały maksymalnie zredukowane, a ilość przechowywanych akcesoriów jest taka sama, jak w przypadku większych pudełek karpiowych. Koniecznie musimy dodać, że nasz nowy System Rig Box zamykany jest na magnesy, co znacznie wydłuża okres jego bezawaryjnego użytkowania.

image
image

Skoro jesteśmy w temacie minimalizacji, to powiedzmy kilka słów o serii kuferków, wykonanych z wodoodpornego materiału EVA. Do oferty wprowadziliśmy 3 rozmiary, z których jeden - największy został specjalnie dopasowany do naszego pudełka System Rig Box. Zabieg ten był celowy i miał za zadanie maksymalną redukcję zarówno wymiarów, jak i wagi torby z akcesoriami. Kuferki świetnie sprawdzą się w przechowywaniu wrażliwych na wilgoć, rozpuszczalnych materiałów PVA, czy wszelkich innych akcesoriów, które nie zmieszczą się w nasz Rig Box. Model XL o długości 27cm i szerokości 16cm, pomieści komplet plecionek i żyłek przyponowych, tunel PVA o średnicy 44mm oraz wszelkie akcesoria, takie jak masa dociążająca, kilka ciężarków, backleady itp. Dodatkowo, na wierzchu jesteśmy w stanie umieścić System Rig Box i dzięki temu w jednym, kompaktowym kuferku mamy skompletowany szeroki zestaw akcesoriów, niezbędnych podczas karpiowej zasiadki. Koniecznie musimy wspomnieć, że każda torba EVA posiada dodatkową, zapinaną na zamek błyskawiczny, kieszeń z siatki, umieszczoną na wewnętrznej części pokrywy. Jej przeznaczeniem jest przechowywanie wszelkich płaskich elementów naszego zestawu, np. paczek haczyków, zwiniętych przyponów, czy końcowych leaderów. Pełna minimalizacja sprzętu, pozwala z łatwością zarówno zmontować zestaw, korzystając tylko z jednego kuferka, jak i szybko przepakować niezbędne akcesoria do innej, większej torby. Nasi testerzy są zachwyceni możliwościami tychże nowości i nie wyobrażają sobie zasiadki bez pudełka System Rig Box, spakowanego w jeden z kuferków Carp EVA.

image
image
image

Mocno poruszyliśmy temat minimalizmu i akcesoriów, w tym plecionek przyponowych. Grzechem byłoby nie powiedzieć dosłownie kilka słów o nowej, potężnej serii materiałów Carp Territory. Rodzina składa się z produktów najwyższej jakości, w których nawet opakowania zostały przemyślane pod kątem użyteczności oraz atrakcyjnej ceny produktu. Wszystkie plecionki przyponowe z nowej serii dostępne są w ekonomicznym nawoju po 10m, co po przeliczeniu pozwala przygotować około 30tu gotowych rigów. Warto dodać, że zabieg ten był jak najbardziej celowy i umożliwia zakup 2, 3 a nawet 4, różnych materiałów w cenie jednego, konkurencyjnego opakowania z nawojem 20m. Przejdźmy jednak do samych produktów. Rodzina Territory to przede wszystkim seria plecionek przyponowych, zarówno tych miękkich, jak i wyposażonych w dodatkową, usztywniającą otulinę – Coated Braid. Każdy produkt dostępny jest w dwóch kolorach i wytrzymałościach, pozwalających idealnie dopasować się do warunków napotkanych na łowisku. Standardowe odmiany to model Silky Soft, czyli bardzo miękka plecionka przeznaczona na łowiska z kapryśnymi rybami, oraz Fast Sinking, ciężka wersja, która idealnie przylega do dna. Serię Territory uzupełniają 2 rodzaje linek. Mono – pływająca żyłka Zig Line, której celem jest połów ryb w toni wodnej metodą Zig Rig lub wędkowanie z powierzchni wody, używając specjalnych pływaków. Drugą linką jest Chod Link, czyli specjalistyczny materiał do produkcji zakrzywionych przyponów typu „Chod”. Jego zaawansowana struktura, pozwala kształtować odpowiedni, wygięty w łuk profil przyponu, bez użycia pary wodnej. Wystarczy odpowiednio uformować materiał podczas wiązania lub po zawiązaniu przyponu.

image
image

Uzupełnieniem serii przyponowych plecionek jest nowoczesny, bezrdzeniowy leader Lead Free Leader, charakteryzujący się idealną miękkością i dużym ciężarem, który pozwala perfekcyjnie dopasować się do kształtu dna. Świetnej jakości materiał, gwarantuje wysoką wytrzymałość i odporność na przetarcia, a brak rdzenia – długą i bezproblemową eksploatację gotowych zestawów.

To tylko kilka przemyślanych produktów z katalogu nowości Mikado, przeznaczonych na sezon 2020. Sztab naszych ekspertów z działu produktowego, wspierany zacną ekipą testerów, bez ustanku pracuje nad poszerzaniem i polepszeniem oferty, zarówno w nowe, jak i dopracowane produkty, spełniające wymogi nowoczesnych wędkarzy.

Wojciech Młynarczyk
Mikado Fishing Team

Tematyka: nowości,

Udostępnij artykuł na:

wróć do listy
bannery
bannery
AOE
 • banner
 • banner
 • banner
 • banner
 • banner
 • banner
 • banner
 • banner
 • banner
 • banner
 • banner
 • banner
 • banner
 • banner
 • banner