Test fotela Method Feeder Rotary

Opublikowany przez: Rafał Pagacz

Jesteś na Mikado / Testy

Udostępnij artykuł na:

July 3, 2020

Test fotela Method Feeder Rotary

Wędkarstwo w dzisiejszych czasach jest dziedziną mocno rozwijającą się, a to wszystko za sprawą coraz bardziej wymagających wędkarzy. Codzienny pęd i zabieganie zmuszają nas poniekąd do zoptymalizowania swojego sprzętu i zmaksymalizowania szansy na złowienie upragnionego okazu. Do tego dochodzi coraz wyższy poziom rywalizacji w sporcie wędkarskim, gdzie nawet najdrobniejsze udoskonalenie może przełożyć się na lepszy wynik.

image

Fotel Method Feeder Rotary, który chciałbym Wam przedstawić, to właśnie cześć naszego niezbędnego sprzętu, który przekłada się na komfort spędzanego przez nas czasu.
Wybierając siedzisko warto zwrócić uwagę na każdy element konstrukcji, która powinna być mocna, a jednocześnie lekka. Opisywany przeze mnie model zbudowany jest z profili aluminiowych, dzięki czemu mamy pewność, że przez wiele lat nie będziemy mieli z nim problemów, a jednocześnie nie nabawimy się przepukliny w drodze na łowisko :-) W transporcie pomocny jest również regulowany pasek na ramię.Kolejny punkt do sprawdzenia, to siedzisko. Dobrze wiemy, że nawet szybki wypad nad wodę nie trwa 5 minut, więc warto zadbać o komfort naszych czterech liter oraz pleców. Rotary posiada wygodne siedzisko, w którym czułem się bardzo komfortowo nawet po wielu godzinach łowienia.

image

Niewątpliwym plusem jest miękki materiał, którym jest wyłożony, oraz platforma pozwalająca obrócić się o 360 stopni. Obrotowy fotel pozwala nam skorygować pozycję względem zestawów – nie musze chyba nikomu tłumaczyć jak to jest przez pół dnia siedzieć skręconym w kierunku wędek. Teraz mamy możliwość przekręcenia fotela – niby proste a jakie praktyczne i wygodne.
Wspomniałem już o komforcie siedziska, ale zanim do tego siedzenia dojdzie, trzeba się najpierw rozłożyć, a dobrze wiemy, że brzegi wód nad, którymi łowimy nie zawsze oferują nam płaskie podłoże. Teleskopowe nóżki umożliwiają wypoziomowanie siedziska, a ich szeroki zakres pracy niejednokrotnie pozwalał mi na zajęcie komfortowej pozycji w miejscach, gdzie standardowy fotel wędkarski nie maiłby racji bytu.

image

Osobiście często korzystam z podnóżka, który w łatwy sposób można wysunąć jak i schować, jeśli uznamy, że nie jest nam potrzebny.
Całość uzupełniają pojemne kasety, których uchwyty są mocne i wygodne.
Siedziska tego typu dają wędkarzowi możliwość konfiguracji pod własne potrzeby w tym przypadku nie jest inaczej. Nogi o średnicy 25mm umożliwiają zastosowanie wielu potrzebnych i ułatwiających wędkowanie gadżetów takich jak np: taca z parawanem bądź bez ( jak kto woli:) na którym przetrzymujemy przynęty, zanęty i inne akcesoria potrzebne w trakcie wędkowania, uchwyty (fajki) do siatki, podpórki na wędki, uchwyt do parasola i wiele, wiele innych. Nie schodząc z siedziska mamy wszystko pod ręką!

image

 

Jako osoba, która od wielu lat uczestniczy w życiu branży wędkarskiej oraz czynny zawodnik, z czystym sumieniem mogę polecić siedzisko Rotary wszystkim, którzy szukają produktu, który zaspokoi zróżnicowane potrzeby:
- będzie trwały i posłuży przez wiele lat,
- podniesie komfort rekreacyjnego łowienia i sprawi, że po wielogodzinnej wyprawie wrócimy bez bólu pleców,
- pozwoli na rozbudowę i da możliwość dostosowania do potrzeb wyczynowego łowienia na zawodach.
Swoje testy prowadziłem przez wiele miesięcy i starałem się łowić w bardzo różnych warunkach. Moje siedzisko dostało naprawdę mocno w kość i na koniec powiem tylko jedno: Nie wyobrażam sobie zmiany na inne!

 

Do zobaczenia nad wodą!

Rafał Pagacz

 

 

Tematyka: method feeder, feeder,

Udostępnij artykuł na:

Polecane produkty

Fotel Method Feeder Rotary

Fotel Method Feeder Rotary

Nowoczesne siedzisko z podestem przeznaczone dla wyczynowych feederowych i spławikowych wędkarzy. Wyposażone w wygodny, obrotowy fotel z oparciem, komplet reg. nóżek i dodatkowy schowek. Siedzisko jest kompatybilne z akcesoriami na nóżki o średnicy 25mm.
wróć do listy
bannery
bannery
AOE
 • banner
 • banner
 • banner
 • banner
 • banner
 • banner
 • banner
 • banner
 • banner
 • banner
 • banner
 • banner
 • banner
 • banner
 • banner