WĘDKA EXCELLENCE CARP

Opublikowany przez: Norbert Regulski

Jesteś na Mikado / Testy

Udostępnij artykuł na:

July 2, 2018

WĘDKA EXCELLENCE CARP

Jedna z nowości 2018 roku. Wygląd, to typowy „Old School” z nutą nowoczesności. Najmodniejsze połączenie ostatnich lat. Połyskliwy blank w kolorze głębokiego burgundu oraz korek w formie obrączki przy uchwycie kołowrotka dodaje wędce klasy.

image

Miałem przyjemność testowania najkrótszego z rodziny kija Excellence Carp Solatium. Wędka o długości 10ft i krzywej ugięcia 3lbs sprawdziła się perfekcyjnie przy łowieniu z wywózki oraz na niedużym zbiorniku z mocno zadrzewionymi brzegami, gdzie rzut dłuższą wędką był by niemożliwy.

image

Pierwsza ryba, której przyszło się zmierzyć z tą wędką to trochę ponad 10-cio kilogramowy dzikus, prawdziwy dzikus z mocno zarośniętej wody. Kilkukrotne parkowanie w trzcinie i piękne długie wyjazdy pozwoliły mi dostrzec atuty tej wędki. Paraboliczna praca blanku pozwoliła mi na dokręcenie mocniej hamulca kołowrotka i postawienie na pracę samego wędziska. Podczas kilkunasto minutowej walki wędka i żyłka były jednością. Czułem każdy ruch ryby i mogłem przewidzieć jej kolejny, co pozwoliło mi odciągnąć ją od najgorszych zaczepów w zbiorniku. Hol Excellencem sprawił mi niesamowitą frajdę. Jak również pokazał, że pomimo stosunkowo miękkiego blanku drzemie w nim spory zapas mocy, który bezproblemowo pozwalał wyhamować rybę w najostrzejszych jej odjazdach.

image

 

image

PRZELOTKI. Pomimo tak krótkiego kija posiada on 6-ść przelotek z czego wiodąca ma średnicę 30mm, a szczytowa 10mm. Dzięki takiej średnicy przelotki szczytowej, mamy możliwość przewleczenia przez nią bezpiecznego klipsa. Dla mnie jest to ważne. Nie lubię transportować rozłożonych wędek, a spędzając większość czasu na krótkich zasiadkach nie chcę tracić czasu na wiązanie strzałówki i klipsów. Mam już przygotowany odcinek strzałówki, dowiązany do żyłki głównej i nawinięty na szpulę kołowrotka. 6-ść poprawnie rozmieszczonych przelotek pozwoliło wyciągnąć lepsze parametry z wędki, np. wydłużyć rzuty. 

image

TEST RZUTOWY. Trzy metrony Excellence pozwolił mi oddać celne rzuty na odległość około 80 metrów. Oczywiście mówię o realnych rzutach, czyli w pełnym uzbrojeniu: żyłka 0,35mm, leadcore około 1 metra, przypon z kulką 18mm, ciężarek 100g na klipsie. Dla porównania podam że tylko po ściągnięciu przyponu z kulką, tym samym zestawem mogłem celnie rzucać na odległości bliską 100 metrów. Ktoś powie, „czemu rzucać tak krótkim kijem, skoro został stworzony do wywózki”. Nic bardziej mylnego, tej wędki można spokojnie używać w metodzie rzutowej na małych i średnich zbiornikach z mocno zadrzewionymi brzegami, gdzie było by trudno rzucić dłuższym kijem.

image

PODSUMOWANIE. Idealny kij do wywózki. Stworzony dla ludzi ceniących niepowtarzalny wygląd. Śmiało może zastąpić stosowany przez większość standard długości 12ft na małych i średnich zbiornikach. Piękna praca i spory zapas mocy pozwala na zatrzymanie odjazdu sporych rozmiarów lokomotywy. Jak już sama nazwa wskazuje, pod każdym względem jest to wędka EXCELLENCE.

Norbert Regulski
Mikado Fishing Team

Tematyka: Excellence Carp,

Udostępnij artykuł na:

Polecane produkty

Excellence

28232-excellence

Excellence

Excellence – już na pierwszy rzut oka widać ten niesamowity kolor, który przypomina stare, dobre czasy wędkarstwa. Klasyczny „burgund” dla wszystkich kochających „starą szkołę”. Wróciliśmy z czymś zupełnie nowym, czymś, co połączyło dwa różne style. Old school z delikatnym sznytem nowoczesnego desig...
wróć do listy