Wędziska Katsudo Slim Feeder i Method Feeder

Opublikowany przez: Wojciech Młynarczyk

Jesteś na Mikado / Testy

Udostępnij artykuł na:

May 18, 2020

Wędziska Katsudo Slim Feeder i Method Feeder

Katsudo to topowa seria wędzisk i kołowrotków Mikado. Sprzęt ten wykonany jest z niezwykłą dbałością o każdy szczegół, zaprojektowany przez najlepszych wędkarzy, zajmujących się zawodowo testowaniem produktów związanych z naszym ukochanym hobby. Wszystkie elementy konstrukcji są wybierane i łączone odpowiednią techniką, dopasowaną do finalnej wizji projektanta, który jeszcze przed rozpoczęciem prac nad nowym wędziskiem ma dokładnie zarysowany plan i cel, który nowy sprzęt ma idealnie realizować.

image

 


Po wielkim sukcesie serii spinningowych wędzisk, oraz feederowych kołowrotków, wyposażonych w system wolnego biegu, nadszedł czas na kolejny krok. Tym razem zaprojektowaliśmy idealny kij przeznaczony do metod gruntowych, z użyciem koszyczków i podajników. Katsudo Slim Feeder, bo to o nim mowa, to specjalistyczne wędziska do połowów metodą drgającej szczytówki, zarówno na wodach stojących i jak płynących rzekach. Oczywiście nowe kije trzymają najwyższe standardy, charakteryzujące topową serię Mikado Katsudo.

image

Znalezienie perfekcyjnego blanku pochłonęło wiele naszego czasu i energii. Po niezliczonej liczbie testów, zarówno tych nad wodą, jak i w laboratorium, udało się wytypować wysokomodułowy blank z włókna węglowego 30T, który dzięki swojej niesamowitej sprężystości, idealnie realizuje założenia serii Katsudo Slim Feeder. Oczywiście jak nazwa sugeruje, nasz produkt to ultra cienki, dopasowany do dzisiejszych standardów model wędziska, w którym zakochają się zarówno wyczynowcy, jak i początkujący feederowcy.

image

Kolejnym elementem układanki, tworzącej ten idealny kij, są przelotki. Najważniejsza jest niska waga, wysoka wytrzymałość i odpowiednie rozmieszczenie. Jako firma produkująca wędziska od 30 lat, nie mamy problemów z profesjonalnym uzbrojeniem, jednak najpierw trzeba dobrać pasujące komponenty. Katsudo to wysoka seria, dlatego wybór przelotek mógł być tylko jeden – niezawodny SeaGuide, czołowy producent świetnych komponentów do budowy wędzisk. Najlepszy sprzęt, połączony z fachowym zbrojeniem, zaowocował odpowiednio głębokim ugięciem, a bardzo szybki blank zyskał paraboliczną pracę, nie tracąc przy tych swych niesamowitych walorów rzutowych.
Ostatnimi elementami dopełniającymi wizji perfekcyjnego wędziska jest uchwyt kołowrotka i dolnik. Postawiliśmy na pewnego i sprawdzonego przez lata DPSa, który pewnie trzyma stopkę w miejscu, nawet w przypadku większego młynka, oraz świetnie leżący w ręce dolnik wykończony najwyższej jakości materiałem antypoślizgowym.

image

Tak oto powstał kij Katsudo Slim Feeder – niewiarygodnie lekkie wędzisko dysponujące ogromnym zapasem mocy, uzyskanym podczas parabolicznej pracy. Dzięki tej charakterystyce blanku, wędka głęboko ładuje się podczas rzutu, posyłając podajnik zanętowy na imponujące odległości, a jej sprężystość pomaga wyjść zwycięsko z walki z okazowymi rybami.

image

Seria Katsudo Slim Feeder składa się z dwóch podmodeli – wersji Feeder, dostępnej w zarówno w długości 360cm oraz 390cm, i Method Feeder - w trzech długościach: 305cm, 330cm i 350cm. Wszystkie modele charakteryzuje uniwersalny wyrzut do 90g, co oznacza, że żaden z nich nie będzie miał najmniejszych problemów z takim właśnie obciążeniem. Jako ciekawostkę dodam, że przetestowaliśmy te wędziska z ciężarem grubo przekraczającym ich dopuszczalną masę wyrzutową - Slim Feeder bez uszczerbku na zdrowiu przetrwał rzuty 200g pilkerami na naszym polskim morzu.
Dłuższe blanki Katsudo Slim Feeder to propozycja dla wędkarzy lubujących się w rzecznych, lub odległościowych połowach zestawami z klasycznym koszyczkiem zanętowym. Wędziska przekraczające 360cm świetnie sprawdzą się na łowiskach wymagających dalekich rzutów, lub podczas połowu w rwących rzekach, gdzie pionowe ustawienie wędki zmniejsza wpływ nurtu na żyłkę, poprawiając tym samym czułość zestawu. Mówiąc o czułości, nie możemy przemilczeć informacji o dodatkowych szczytówkach różnej miękkości, które ułatwiają dopasowanie się do łowionych ryb i warunków na łowisku.

image

 


Ultra cienki blank i profesjonalne uzbrojenie znacznie zredukowały masę wędziska i poprawiły jego wyważenie, dlatego nawet dłuższe modele, takie jak Feeder 390cm wydają się bardzo lekkie i nie obciążają ramienia podczas kilkugodzinnego wędkowania.
Katsudo Slim Method Feeder to wędziska rekomendowane w niezwykle skutecznej metodzie wędkowania z użyciem specjalnego podajnika zanętowego i krótkiego przyponu. Odpowiednia praca i sprężystość blanku zapewnia niezbędną amortyzację podczas holu walecznych ryb, takich jak komercyjne karpie czy zdziczałe liny. Dzięki temu możemy pozwolić sobie na zastosowanie cieńszych żyłek, co pozytywnie wpłynie zarówno na ilość brań, jak i wielkość łowionych okazów. Delikatniejsze zestawy pozwolą skusić sprytniejsze i starsze ryby, a paraboliczna praca wędziska, zapewni nie tylko bezpieczny, ale też satysfakcjonujący hol.

image

Method Feeder dostępny jest w trzech długościach. Zależnie od wybranego łowiska, czy pływających w wodzie okazów, możemy wybrać odpowiednią wersję wędziska i cieszyć się przyjemnością oraz skutecznością wędkowania. 305cm to świetny kij do szybkościowej i wyczynowej wersji method feedera, który świetnie sprawdzi się również na trudnych stanowiskach ograniczonych nisko zawieszonymi gałęziami. 330cm to uniwersalny wybór, łączący zalety takie jak kompaktowość z możliwością połowu na średnim dystansie. 350cm to najlepszy możliwy wybór do połowu na metodę w większych łowiskach, gdzie odległość rzutu stanowi klucz do wielu brań.

Możemy się pochwalić, nagrodą Grand Prix jaką Katsudo Slim Method Feder otrzymało w Czechach na targach For Fishing.

image

Podsumowując, Katsudo Slim Feeder to znakomite wędziska wyposażone w wyjątkowo sprężysty i lekki blank oraz świetne komponenty, których połączenie wpłynie pozytywnie nie tylko na ilość łowionych ryb, ale również ich wielkość.

 

Tematyka: wędki, method feeder,

Udostępnij artykuł na:

Polecane produkty

Katsudo Slim Method Feeder

Katsudo Slim Method Feeder

Metoda w wersji super slim. Niesamowicie lekki i cienki blank z węgla 30T o ogromnym zapasie mocy, uzbrojony w świetne przelotki Seaguide i niezawdony uchwyt kołowrotka. Fani metody doczekali się wędziska o szybkiej akcji, małej masie i wielkiej mocy.
Katsudo Slim Feeder

Katsudo Slim Feeder

Niesamowicie lekkie kije z ultra cienkim blankiem o ogromnej mocy. Budulcem wędziska jest wytrzymały węgiel 30T, uzbrojony w przelotki Seaguide i niezawodny uchwyt kołowrotka. Każdy użytkownik będzie zaskoczony zapasem mocy i lekkością Katsudo Slim.
Katsudo Runner

Katsudo Runner

W rodzinie Katsudo nie mogło zabraknąć również kołowrotka. Podobnie jak cała seria, reprezentuje on najwyższą półkę kołowrotków, stworzonych z myślą o szeroko rozumianym wędkarstwie gruntowym, takim jak: Method Feeder, Feeder czy też Karp. Zwarta obudowa, precyzyjny przedni hamulec, który idealnie z...
wróć do listy
bannery
bannery
AOE
 • banner
 • banner
 • banner
 • banner
 • banner
 • banner
 • banner
 • banner
 • banner
 • banner
 • banner
 • banner
 • banner
 • banner
 • banner